لطفا قوانین و راهنما را با دقت مطالعه فرمایید و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید,ورلدنامبر تنها به عنوان واسط بین کاربران و اپراتورهای جهانی فعالیت میکند و شرح وظایف و خدمات سایت و عملکرد آن به صورت کامل و تجربیات کاربران برای عموم شرح داده شده است.

شماره مجازی ایران در ورلدنامبر

با توجه با کاربرد شماره مجازی که مکررا ذکر شده است که برای فعال سازی سرویس های خارجی که امکان فعال سازی با شماره ایران را ندارند و کارایی همچون مصارف تجاری و علمی و تحقیقاتی دارد , سایت ورلد نامبر به جهت حفظ حقوق دیگر هموطنان و جلوگیری از هرگونه سو استفاده از شماره های ایرانی ,شماره مجازی ایران را بر روی سایت قرار نداده و در آینده هم نخواهد گذاشت.

ثبت نام و تهیه شماره مجازی در سایت ورلدنامبر

 • ابتدا میبایست به صفحه اصلی سایت به نشانی https://worldnumber.ir وارد شوید
 • بر روی گزینه (ورود / ثبت نام ) کلیک کنید.
 • در صورتی که قبلا ثبت نام کردید نیازی به ثبت نام مجدد نیست.
 • برای ثبت نام بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و روش ثبت نام خود را (ایمیل/شماره همراه) انتخاب کنید.
 • پس از ورود اطلاعات یک تایید هویت بر روی تلفن همراه یا صندوق پستی شما ارسال میشود که میباست آن را برای تایید حساب کاربری وارد کنید.
 • پس از دریافت کد و ورود آن میباست یک گذرواژه شخصی (بالای 8 رقم) وارد کنید.توجه داشته باشید گذرواژه هر کاربر شخصی بوده و میبایست جهت سو جلوگیری از سو استفاده های احتمالی در حفظ آن کوشا باشید.
 • پس تکمیل ثبت نام میبایست ابتدا سرویس مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب لیست کشورهای موجود برایتان نمایش داده میشود.
 • پس از انتخاب کشور مورد نظر میبایست حساب کاربری خود رابه میزان مبلغ خرید شارژ کنید.
 • در صورت موجودی کافی شما به قسمت شماره های من هدایت میشوید و شماره خریداری شده برایتان نمایش داده میشود.
 • حتما توجه داشته باشید شماره دریافتی و کد کشور را در سرویس مورد نظر صحیح وارد کنید.
 • پس تایید وارد کردن شماره صبرکنید در تا در کادر پایین شماره کد تایید نمایش داده شود. *توجه* : برخی سرویس ها همانند تلگرام ممکن است تایید دو مرحله ای داشته باشند,این موضوع بری ورلدنامبر و اپراتور ها قابل تشخیص نیست,بنابراین پیشنهاد میشود پس از دریافت شماره آن را ذخیره نمایید تا از عدم نصب اکانت فعال بر روی آن شماره مطمئن شوید و سپس در دستگاه خود وارد کرده و درخواست کد بزنید,زیرا سامانه تنها یک بار کد میدهد و پس از آن هیچ مسئولیتی بر عهده ورلدنامبر نمیباشد.

تهیه شماره مجازی از طریق ربات تلگرامی ورلد نامبر

 • در این روش بدون نیاز به ثبت نام ابتدا بر روی سرویس مورد نظر کلیک میکنید.
 • سایت به صورت اتوماتیک شما از شما میپرسد که قصد خرید از ربات را دارید یا سایت.
 • در صورت تایید و فشردن دکمه ربات , شما به ربات تلگرامی ما هدایت میشوید.
 • توجه داشته باشید قبل از کلیک بر روی دکمه ربات فیلتر شکن خود را حتما روشن کنید.
 • توجه داشته باشید قبل از کلیک بر روی دکمه ربات فیلتر شکن خود را حتما روشن کنید

مدیریت حساب کاربری

در سایت و ربات تلگرامی ورلدنامبر هر شخص دارای یک حساب شخصی بوده که از طریق آن امکان مدیریت حساب کاربری از قبیل لیست خرید ها – تراکنش ها- شماره ها و میزان موجودی فراهم است.هر شخص در پنل مدیریت خود دارای یک API شخصی است که در صورت خرید سورس ربات تلگرامی امکان اتصال به حساب کاربری شخصی خود را دارد و همچنین میتواند در صورت نیاز API خود را تغییر دهد.همچنین چنانچه تمایل داشته باشید میتوایند از طریق پنل مدیریت خود نسبت به تغییر رمز ورود , ایمیل و شماره خود اقدام کنید.

تیم ورلد نامبر همواره در صدد بالابردن کیفیت خدمات خود بوده است از این رو سرویس های پرکاربرد و پر تقاضا از سمت کاربران را بر روی سایت قرار داده است , چنانچه سرویس مورد نظر خود را درفهرست سرویس ها نیافتید از گزینه دیگر سرویس ها استفاده کنید.

کاربر گرامی ابتدا دقت فرمایید که مراحل دریافت شماره را صحیح و طبق سرویس مورد نظر انجام داده باشید و شماره را مطابق شماره دریافتی از سایت و با رعایت کد کشور مورد نظر وارد کرده و از فیلتر شکن مناسب است استفاده کنید.

علاوه برمحدود کردن شماره های عادی, سرویس ها محدودیت ها و حساسیت هایی را نیز برای شماره های مجازی در نظر گرفته اند اما به ندرت مشکل برای ارسال و دریافت کد به وجود می آید.اما هیچ جای نگرانی نیست زیرا تا زمان تحویل کد هیچ هزینه ای از حساب شما کسر نمیگردد و فرآیند دریافت شماره را تا جایی ادامه دهید تا کد تایید خود را دریافت کنید.در ادامه توضیحات, راهکارهایی را برای جلوگیری و برطرف کردن مشکلات احتمالی برایتان شرح میدهیم.

هر شماره زمان مشخصی برای دریافت کد دارد. چنانچه پس از پایان زمان معین کد برایتان نمایش داده نشود شماره اتوماتیک لغو میشود و منقضی میگردد و مبلغ شماره به حساب کاربریتان بازگشت میخورد که امکان دریافت یک شماره جدید برایتان میسر میگردد.توجه داشته باشید در صورتی که شماره را دریافت کردید و وارد سرویس مورد نظر نمودید میبایست تا اتمام زمان معین صبر نمایید زیرا در صورت خروج از قسمت شماره های من و ارسال کد پس از خروج شما شماره و کد هر دو منقضی میگردد و هزینه ای به حساب شما عودت داده نمیشود و هیچ مسئولیتی دیگر بر عهده ورلدنامبر نبوده است.

پس از ثبت نام در سایت , وارد گزینه کسب درآمد در منوی اصلی شوید و اقدام به خرید سورس ربات تلگرامی نمایید.

پس از خرید سورس ربات گزینه دانلود سورس ربات برایتان فعال میگردد و امکان اتصال با APIشخصیتان که در حساب کاربریتان میباشد امکان پذیر است.

شما میتوانید با تهیه یک هاست , دامنه و فعال کردن یک درگاه بانکی شخصی برای خودتان در یکی از شرکت های واسط بانکی و شارژحسابتان در ورلدنامبر اقدام به راه اندازی ربات تلگرامی شخصی خود کنید.

در قسمت کسب درآمد اطلاعات و جزئیات کاملا برایتان توضیح داده شده است.

همانطور که چندین بار یادآور شدیم ورلدنامبر رابط بین کاربران و اپراتورهای جهانی بوده است و این شماره ها از سرویس های جهانی تهیه میشود,البته ورلد نامبر از برترین سرویس های جهانی شماره های خود را تهیه میکند و طبق تجربه ما به ندرت پیش می آید که شماره هایی را ارائه دهند که توسط دیگر کاربران استفاده شده باشد و یا شماره واگذار شده را مجدد واگذار کند.

. واگذاری شماره به هیچ صورتی توسط ورلد نامبر به شخص دیگری امکان پذیر نبوده و نیست زیرا برای هر شماره فقط یک بار کد ارسال میشود و پس از منقضی شدن از لیست ارائه خارج میشود.

بنا به تجربه کاربران و خودمان شماره های واگذار شده با اعمال افزایش امنیت ,عدم حذف سرویس از روی دستگاه و رعایت سیاست های سرویس های مصرفی دائمی بوده است اما در صورت بروز هرگونه اعمال محدودیت از سوی سرویس ها ورلدنامبر هیچ گونه مسئولیتی در خصوص شماره و اطلاعات از بین رفته کاربران ندارد.

در هنگام استفاده از سرویس هایی همانند تلگرام یا واتساپ که امکان فعالسازی تایید دو مرحله ای را دارا هستند حتما پس از ورود تایید دو مرحله ای را فعال کنید , در صورت فعالسازی تایید دو مرحله ای حتی اگر به اشتباه سرویس های جهانی شماره را به شخصی دیگر اختصاص دهند آنها امکان فعالسازی و ورود با شماره شما را ندارند.

کیفیت شماره ها هیچ ارتباطی با قیمت آنها ندارد و این تفاوت قیمت کاملا مرتبط با تفاوت سیاست سرویس ها و نوع ارائه اپراتورهای جهانی است.اما تجربه کاربری این مساله را ثابت کرده است که شماره های ارزان به دلیل استفاده بیش تر موجب ایجاد حساسیت برای سرویس ها شده و اغلب برایشان محدودیت هایی ایجاد میکند.اللخصوص این موضوع در واتساپ کاملا بسیار مشهود است که به دلیل استفاده بسیار از شماره های ارزان همانند قزاقستان یا روسیه حساسیت بسیاری برایش ایجاد شده است.

بنابراین میتوان گفت شماره های ارزان به علت قیمت پایین تر خرید بیشتری دارند در نتیجه امکان بروز محدودیت برایشان بیشتر است.

هر شماره برای یک سرویس و یک بار مصرف است و امکان ارسال مجدد کد به هیچ صورت امکان پذیر نیست و به همین منظور پیشنهاد میکنیم قبل از حذف سرویس مورد استفاده حتما از اطلاعات خود پشتیبان گیری نمایید و حد المکان اطلاعاتی که برایتان اهمیت دارد در جایی دیگر ذخیره کنید.زیرا در صورت حذف سرویس امکان دسترسی دیگر وجود نخواهد داشت و ورلدنامبر در این مورد هیچ گونه مسئولیتی نمی پذیرد.

تعداد موجودی های هر شماره به صورت آنلاین از سوی اپراتورها برای ورلدنامبر ارسال میشود و برای کاربران قابل مشاهده است,اما گاهی اوقات ممکن است شماره کشور مورد نظر به علت بروز برخی اختلالات از سوی اپراتورهای خارج از ککشور برای کاربران نمایش داده نشود و امکان ارائه شماره در آن زمان میسر نباشد.این موضوع امکان دارد برخی اوقات برای بعضی از شماره های کم یاب اتفاق بیفتد,اگر قصد خرید تنها همان کشور را دارید میبایست در ساعات و دفعات دیگر بررسی کنید و یا از دیگر کشورها استفاده کنید.

عدم رعایت قوانین داخلی سرویس ها اصلی ترین دلیل مسدود شدن شما درسرویس مورد استفاده است .سعی کنید در انتخاب فیلتر شکن و ip با کیفیت دقت کنید.در ساعات اولیه از ارسال پیام انبوه به افرادی که شماره شما را ندارند خودداری نمایید,زیرا باعث ریپورت شدن و حساس شدن سرویس هایی همانند تلگرام و واتساپ میشود.اگر در زمان خرید شماره کد از ورلد نامبر دریافت نشود هزینه ای از حساب کسر نمیشود و میتوانید مجدد درخواست دهید, اما اگر پس از دریافت کد با پیغام مسدودی مواجه شدید این مربوط به نرم افزار و سرویسی است که در حال استفاده از آن هستید و هیچ گونه مسئولیتی بر عهده ورلد نامبر نبوده زیرا این موضوع کاملا مربوط به سرویس و نرم افزار مصرفی شماست.

رعایت نکات مهم در نحوه نصب سرویس ها و اپلیکیشن ها
 • در هنگام استفاده از شماره مجازی حتما سعی کنید از نسخه های غیر رسمی تلگرام استفاده کنید.
 • ترجیحا از نسخه هایی استفاده کنید که فیلترشکن سرخود ندارند.
 • پس از ورود حتما تایید دو مرحله ای را فعال کنید زیرا اگر شماره به شخص دیگر هم از سمت اپراتورهای جهانی واگذار شود هرگز امکان ورود ندارند.
 • از انتخاب تصاویر و اسم متعلق به تلگرام و دیگر سرویس ها خودداری کنید زیرا در جهت جلوگیری از سو استفاده سرویس ها به این موضوع حساس هستند.
 • سعی کنید در سرویس تلگرام که امکان رمز تایید درون برنامه ای فراهم است از این امکان استفاده کنید و بر روی کامپیوتر شخصی و دستگاه دیگر هم سرویس خودتان را فعال کنید.
 • در هنگام استفاده از شماره های مجازی برای مصارف تبلیغاتی دقت فرمایید که با هر خرید و ایجاد اکانت نسبت به تغییر آیپی اقدام فرمایید تا موجب حساسیت تلگرام نشود.از ارسال پیام های انبوه در ساعات اولیه خودداری کنید.توجه فرمایید که برای کلیه اکانت های خریداری شده عکس و نام یکپارچه انتخاب نفرمایید.
 • در صورت تلاش بسیار برای ایجاد اکانت های گوناگون امکان دارد با پیغام too many triesمواجه شوید,در این صورت میتوانید با تغییر ip از طریق فیلتر شکن یا استفاده از نسخه ای دیگر از تلگرام اقدام به تهیه فرمایید.چنانچه مشکل برطرف نشد در زمانی دیگر با شماره جدید اقدام به فعالسازی نمایید.
 • واتساپ به شماره های مجازی پر مصرف (همانند روسیه و قزاقستان) به دلیل استفاده بسیار حساسیت بالایی دارد بنابراین در انتخاب شماره دقت فرمایید.
 • سعی کنید از نسخه واتساپ بیزینس برای راه اندازی شماره مجازی استفاده نمایید.
 • چنانچه پس از راه اندازی اکانت برخی از مخاطبین شما نمایش داده نمیشوند نسبت به ذخیره شماره مخاطب با پیش شماره کشورش اقدام کنید.به عنوان مثال برای مخاطبان با شماره های ایران میبایست شماره مخاطب با پیش شماره (+98) ذخیره شود.
 • سعی کنید در هنگام فعالسازی شماره از فلیترشکن با ip همان کشور استفاده کنید.
 • در صورت عدم دریافت کد در تکرارهای مکرر اقدام به حذف و نصب مجدد نرم افزار نمایید , اگر مشکل برطرف نشد فیلترشکن خود را تغییر دهید و از شماره ای دیگر استفاده کنید.
 • پس از فعالسازی اکانت فعالسازی تایید دو مرحله ای فراموش نشود.
 • هر سرویس با توجه به سیاست های داخلی خود محدودیت های گوناگونی را لحاظ میکند که حساسیت به شماره مجازی نیز یکی از آنها میباشد.
 • در دیگر سرویس ها هم همانند موارد بالا سعی کنید از فیلترشکن با کیفیت و متناسب و با کشور سرویس دهنده استفاده کنید.
 • در صورت عدم دریافت کد با تغییر فیلتر شکن و حذف و نصب مجدد سعی به دریافت کنید.
 • چنانچه مشغول استفاده از سرویس مورد نظر در مرورگر میباشید و با مشکل دریافت کد مواجه شدید میتوانید با خالی کردن کش مرورگر نسبت به دریافت مجدد اقدام کنید.

لطفا توجه فرمایید که اپراتورهای جهانی و سایت ورلد نامبر درخواست شما را برای دریافت شماره به سرویس مورد نظر ارسال میکنند و تنها وظیفه تحویل پیامک حاوی کد تایید را دارند ,بنابراین در مشکل های احتمالی سرویس ها و محدودیت های ایجاد شده امکان مداخله و رفع مشکل را نخواهند داشت.