5/5 - (3 امتیاز)

آموزش ثبت نام صرافی کوینکس (Coinex)

صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس (Coinex)

پیرو بحث معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال، امروز به معرفی صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس می پردازیم. کوینکس یکی از برترین صرافی های رمز ارز در جهان می باشد که کاربران بسیاری از نقاط مختلف جهان مشغول استفاده از آن هستند. صرافی کوینکس امکان خرید و فروش تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است.

در ادامه این مقاله ضمن بررسی کوینکس به ذکر نقاط قوت و ضعف آن می پردازیم و روش ایجاد اکانت در سایت آن را شرح می دهیم.

 

سیر تکوین و تاریخچه صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس

دسامبر 2017 زمانی بود که صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس در هنگ کنگ برای نخستین بار شکل گرفت.

این صرافی زیرمجموعه کمپانی VitaBTC می باشد. نکته مهمی که در مورد صرافی کوینکس وجود دارد و برای کاربران ایرانی حائز اهمیت است، فیلتر نبودن این سایت است. کاربران ایرانی می توانند بدون فیلتر شکن و با آی پی ایران وارد سایت کوینکس شوند و به معامله و خرید و فروش انواع رمز ارزها بپردازند.

نکته مهم و حائز اهمیت دیگر در مورد صرافی کوینکس این است که از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند و تجربه کاربری بسیار آسانی برای ایرانیان رقم می زند. حجم معاملات انصرافی روزانه به مبلغ یک میلیارد دلار می رسد و یکی از معتبر ترین و بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا به حساب می آید. در این صرافی چیزی حدود 289 رمز ارز خرید و فروش می شود.

 

بررسی مزایا و معایب صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس

مزایا و نقاط قوت صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس :

 • یکی از بهترین ویژگی های این صرافی، ارائه تضمین معاملات به کاربران است. این مورد باعث اعتماد هرچه بیشتر مردم به این پلتفرم خواهد بود.
 • صرافی کوینکس نمودارها و دیاگرام های تحلیل تکنیکال را در اختیار کاربران خود قرار می دهد. اهمیت تحلیل تکنیکال به این دلیل است که با توجه به نمودارها روند تغییرات قیمت یک ارز دیجیتال، در بازه های زمانی مختلف را بررسی می کنند و به این شکل قادر خواهند بود نرخ روز ارز را در آینده پیش بینی کنند.
 • کاربران مقیم ایران می توانند بدون اختلال هایی که تحریم ها در دسترسی به سایت ها ایجاد کرده اند، از این سایت استفاده کنند. از طرفی این سایت به دست مقامات داخلی کشور هم فیلتر نشده است و قابل استفاده می باشد.
 • مبلغی که بابت کمیسیون معاملات توسط سایت کوینکس برداشته می شود از پیش تعیین شده و امور مالی در این صرافی بسیار شفاف هستنند.
 • این صرافی ارز دیجیتال برای کمپانی خود اقدام به طراحی اپلیکیشن موبایل نموده است که باعث سهولت هرچه بیشتر در دسترسی به این سایت است.
 • در حین معاملات در صرافی کوینکس، قادر خواهید بود از حساب های بین المللی خود نیز استفاده کنید.
 • اگر مراحل احراز هویت شما به شکل کاکل در سایت کوینکس طی شده باشد، قادر خواهید بود روزانه تا سقف یک میلیون دلار از حساب خود پول برداشت کنید. در واقع سقف برداشت مبلغ روزانه در سایت کوینکس از بسیاری از صرافی ها بیشتر است.
 • قابلیت انجام معاملات margin یکی دیگر از مزایایی است که در صورت استفاده از سایت کوینکس می توانید از آن بهره مند شوید. معاملات margin معاملاتی هستند که در آن قسمتی از سرمایه یک فرد دیگر درگیر می شود و قسمتی از ریسک را می پذیرد.
 • در صرافی کوینکس می توانید کیف پول امن ایجاد کنید. این امکان تحت عنوان Via wallet شناخته می شود.
 • میزان کمیسیون به ازای معاملات در صرافی کوینکس از دیگر صرافی های ارز دیجیتال کمتر می باشد.
 • مزیت دیگر کوینکس رسیدگی بسیار سریع به شکایات کاربران است.

 

معایب و نقاط ضعف صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس

 

 • صرافی کوینکس برای سپرده گذاری پول بدون پشتوانه (fiat) پر هزینه است و از نظر اقتصادی به صرفه نیست. ارز فیات به ارزی گفته میشود که مانند طلا یا دیگر فلزات گرانبها دارای ارزش ذاتی نیستند و اعتبار آن ها به واسطه دولت و میزان عرضه و تقاضا تعیین می شود. دلار آمریکا نمونه ای از ارز فیات است.
 • در این پلتفرم تایید هویت مشتری ها اجباری نیست. این تایید که با عنوان know your customers (KYC) شناخته می شود، برای پیشگیری از پولشویی و اقدامات مجرمانه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • وبسایت آیت صرافی به شکلی طراحی شده است که افراد تازه کار بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.
 • در وبسایت کوینکس روش ها و گزینه های کسب سود بسیاری وجود ندارد و گزینه های محدودی به جهت کسب سود ارائه می شوند.

 

چگونه در وبسایت صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس اکانت یا حساب کاربری ایجاد کنیم؟

شما می توانید با ورود به سایت اصلی صرافی کوینکس به آدرس WWW.coinex.com به قسمت ایجاد حساب کاربری یا sign up مراجعه کنید و پس از وارد کردن نشانی ایمیل و رمز عبور مناسب در این سایت اکانت یا حساب کاربری ایجاد کنید. انتخاب رمز عبور مناسب و قدرتمند برای حفظ امنیت اکانت الزامی می باشد.

آموزش ثبت نام صرافی کوینکس (Coinex) در ورلدنامبر

آموزش ثبت نام صرافی کوینکس (Coinex) در ورلدنامبر

 

پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبور، روی گزینه sign up کلیک کنید. در این مرحله سایت برای احراز رابطه نبودن شما، از نوعی کپچا استفاده می کند.

 

پس از این مرحله یک کد 6 رقمی به آدرس ایمیل شما ارسال می شود. شما باید این کد را در جای مخصوص آن وارد نمایید و سپس بر روی گزینه confirm کلیک نمایید.

 

پس از اینکه کد مورد نظر را به درستی وارد کردید، صفحه ای مطابق تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد که بیانگر موفقیت در ایجاد حساب کاربری جدید شماست.

 

 

به جهت بالا بردن میزان امنیت اکانت خود می توانید از گزینه TOTP استفاده کنید و تیک آن را بزنید. فعال کردن این گزینه سبب می شود که تایید دو مرحله ای حساب شما فعال شود. برای این منظور می توانید از اپلیکیشن Authenticator استفاده نمایید. این اپلیکیشن کدهای یکبار مصرف به جهت ورود به برنامه ها تولید می کند که هر 30 ثانیه بروزرسانی می شوند و سبب بالا بردن امنیت حساب شما خواهد شد.

 

صرافی ارزهای دیجیتال کوینکس و کاربران ایرانی

چنانکه ذکر شد، این صرافی مشکلی با کاربران ایرانی ندارد و ایرانی ها می توانند به راحتی از خدمات آن بهره مند شوند.

نکته دیگر اینکه سایت کوینکس برای افرادی که با لینک دعوت خود به سایت اضافه می کنید، به ازای هر معامله آن ها 15 درصد کمیسیون به حساب شما واریز می کند.

 

آیا برای ثبت نام در کوینکس اقدام به خرید شماره مجازی نماییم؟

پاسخ ما به این پرسش خیر است.

برای ثبت نام در پلتفرم های مالی که سرمایه شما در آن درگیر است هیچ گاه از شماره مجازی استفاده نکنید زیرا شماره مجازی تنها یک بار و یک کد یکبار مصرف ارائه می دهد و این موضوع میتواند در ادامه فرایند فعالیت شما مشکل ساز شود و دیگر دسترسی به آن شماره برای دریافت کد و احراز مجدد نداشته باشید.

خرید شماره مجازی برای واتساپ و تلگرام کاملا امری متفاوت است و در اینجا ممکن است با خرید شماره مجازی برای ثبت نام در صرافی های ارز دیجیتال سرمایه شما به خطر بیوفتد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود در ادامه از شما دعوت میشود مقاله ثبت نام در صرافی کوکوین و ثبت نام در صرافی کوین لوکالی را نیز مطالعه فرمایید.